fbpx
HELIOS

Patarimai, kaip įsirengti jaukų ir ramų miegamąjį

Miegamajame praleidžiame bene trečdalį gyvenimo, todėl šioje patalpoje svarbi kiekviena detalė. Nuo lovos, sienų iki… aromato, tvyrančio šioje poilsio ir ramybės oazėje. Taigi į ką atkreipti dėmesį, kad savo miegamajame nuostabiai išsimiegotumėte ir galėtumėte visiškai atsipalaiduoti.

Jos didenybė – lova

Lovą reikėtų derinti prie miegamojo stiliaus – klasikinio, modernaus, minimalistinio ar kokį tik pasirinksite. Taip pat atkreipkite dėmesį į patalpoje vyraujančias spalvas. Stiliaus ir spalvų darna sukurs jaukią, ramią ir tinkamą poilsiui atmosferą. Siekiant išsirinkti ilgaamžišką ir patvarią lovą, svarbu atkreipti dėmesį medžiagas, iš kurių pagamintas baldas. Tvirta lovos konstrukcija, pagaminta iš ąžuolo ar buko, užtikrins ilgaamžiškumą, o atsparus dėmėms, trinčiai ir lengvai valomas apmušalas garantuos patvarumą ir lengvą priežiūrą. Ne mažiau svarbi ir lovos išvaizda, kuri gali tobulai įsilieti į interjerą ar tapti pagrindiniu akį traukiančiu akcentu. Stilingas galvūgalis suteiks individualumo ir komforto jausmą, o galimybė valyti jį tiek sausu, tiek šlapiu valymu palengvins jo priežiūrą. Na, ir kokia lova be čiužinio? Renkantis čiužinį, svarbu, kad jo matmenys idealiai sutaptų su lovos karkasu, o ypatybės – su jūsų poreikiais. Jei mėgstate kietą pagrindą ir miegate ant nugaros ar pilvo, puikiai tiks spyruokliniai čiužiniai. Jei norisi minkštesnio – tikėtina, kad labiau patiks poliuretaninis čiužinys.

Jaukumas ir tvirtumas po kojomis

Ieškant grindų dangos sprendimų, plačios pasirinkimų galimybės gali ne juokais išmušti iš vėžių. Tačiau kaip ir visur, miegamojo grindys turi atitikti jūsų poreikius ir norus. Kiliminė danga bus minkščiausia ir švelniausia, kurs jaukų interjerą, be to, izoliuos garsą ir ilgėliau laikys šilumą. Skirtingos spalvos ir tekstūros leis priderinti kilimą prie bet kokio stiliaus miegamojo interjero. Jei norisi ilgaamžiškumo, šilumos, jaukumo ir natūralumo, medinės grindys atlieps jūsų lūkesčius. Be to, medines grindis bus lengviau prižiūrėti nei kiliminę dangą. Jeigu neramu dėl galimų įbrėžimų ir ieškote ekonomiškesnio sprendimo, drąsiai rinkitės plyteles su medžio imitacijos raštais bei tekstūra.

Spalvinė gama

Miegamajame miegame, ilsimės, leidžiame sau visiškai atsipalaiduoti. Todėl čia reikėtų vengti ryškių, „rėkiančių“ spalvų ir rinktis pastelines, pilkas, rudas, baltas ar pieno. Jei norisi suteikti daugiau charakterio miegamojo erdvei, pasirinkite vieną ar kelis ryškesnius akcentus. Tai gali būti lovos galvūgalis, pagalvėlės ar kitos detalės.

Drabužinė ar spinta?

Šis klausimas aktualus tuomet, kai nusprendžiame miegamajame laikyti drabužius. Bene dažniausias pasirinkimas – spinta – labiausiai tinka tada, jei miegamasis nedidelis ar gyvenama bute. Sutaupyti erdvės gali padėti slankiojančių durų spinta, vizualiai praplėsti – šviesios spalvos drabužių saugojimo vieta. Be to, platus spintų pasirinkimas leidžia išsirinkti funkcionalų, norimo dydžio bei stiliaus baldą. Na, o drabužinės dažniausiai planuojamos nuosavuose erdviuose namuose ir yra iš anksto integruojamos į projektą. Tai itin privati erdvė, kuri leis sutalpinti gana daug daiktų. Planuojant drabužinę vertėtų apgalvoti ir apšvietimo sprendimus bei įsirengti kelias papildomas spinteles bei stalčius.